Nowy rok, nowy blog i nowe postanowienia

Zbierałem się do tego dosyć długo, ale Mistrzowanie po Sznurku w końcu przyszło na świat.

Przede wszystkim chcę tu publikować wszelkiej maści materiały, które mogą przydać się na sesjach: tabelki, przygody, opisy lokacji. Zajmuję się korektą, a że błędy językowe są wszechobecne również w podręcznikach RPG (i to nie zarzut – po prostu nie każdy musi interesować się tak mocno tematami poprawnościowymi), pomyślałem, że jakiś cykl porad dla autorów być może miałby sens. Startu spodziewajcie się w tym kwartale.

W 2018 nie prowadziłem zbyt wielu sesji (10), zagrałem tylko trochę więcej (24), więc czuję mocny erpegowy niedosyt. W tym roku zamierzam mocno się uaktywnić i prowadzić więcej. Nie chcę obiecywać sobie dokładnej liczby sesji (ja z przyszłości jeszcze mi za to podziękuje), ale kurczę, już 30 byłoby dużym skokiem. Kupka wstydu nieprzeczytanych podręczników rośnie – na samej górze czeka Conan: Adventures in an Age Undreamed Of i dwa dodatki: The Book of Skelos oraz Conan the Barbarian. Poza tym The Clay That Woke, Iron Space, EpicWorld i jeszcze parę innych… Trzymajcie kciuki, żeby podręczniki ruszyły w tym roku do pracy. Zamierzam też odpalić w Warszawie minikampanię w settingu The Elder Scrolls (w Skyrim, tę prowincję znam najlepiej z oczywistych względów) na jakiejś mechanice uniwersalnej, być może Adventurers! Zobaczymy, czy będą chętni.

Poza tym jest szansa, że będę brał udział w czymś erpegowym na Pyrkonie, ale o tym jeszcze cicho sza. A, dłubię też przy małym systemie, Mięsie, o grupie przyjaciół zmagającej się z zombiakami. Na razie mam mechanikę podstawową i kilka mniejszych elementów, kiedy powstanie coś więcej, podzielę się tym tutaj.

Dzięki, że tutaj wpadliście – niedługo opublikuję pierwszy materiał. Jeśli chcecie być na bieżąco z wpisami, zerkajcie na stronę FB.

PS Dziękuję Krzemieniowi za pomysł na nazwę Mistrzowanie po Sznurku. Blog powstał niestety za późno, żebym mógł się odwdzięczyć piwem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *