O blogu i o mnie

Nazywam się Maciej „Sznurek” Sznurkowski i po prostu gram w erpegi – zwykle jako mistrz gry. Mój styl prowadzenia sesji? Lubię używać mechaniki, by tworzyć sytuacje, które bez elementu losowego być może by nie powstały. Kibicuję postaciom graczy, ale jeśli wpadną w bagno – nie wyciągam ich na siłę.

Mistrzowanie po Sznurku powstało, ponieważ chciałem zebrać w jednym miejscu materiały, które nagromadziły się podczas przygotowań do sesji. Od czasu do czasu pojawiają się tutaj opracowane pomysły na przygody, tabelki i tym podobne – mam nadzieję, że przydadzą się innym drużynom. Wrzucam tu też luźniejsze notki o moim spojrzeniu na gry fabularne, wrażenia z czytania nowych podręczników i raporty z sesji. Jestem korektorem, więc mogą się pojawić również drobne porady dotyczące poprawności językowej w podręcznikach i innych materiałach erpegowych.

Jeśli masz chęć u mnie pograć (normalnie w Warszawie, teraz z wiadomych względów online) lub po prostu pogadać o RPG, pisz na posznurku@gmail.com i odwiedź stronę na FB.

Blog nie powstałby bez nieocenionej pomocy Joanny Korytko, która dba o poprawność językową moich tekstów, oraz motywacji Michała Czajkowskiego, który prowadzi świetnego bloga o komiksach Wejście w kadr. Dzięki! :)