R(PG)ecykling pomysłów

Jako mg nie od razu uświadomiłem sobie, że wątki, które wykorzystałem na jednej kampanii, mogę wprowadzić ponownie w drugiej dla innych graczy – obiektywnie nie było to zbyt odkrywcze, ale dla mnie było przełamaniem poczucia, że „muszę koniecznie dać graczom coś niepowtarzalnego, inaczej sesja nie będzie wystarczająco udana”.

Otóż nie. Uważam, że ponowne wykorzystywanie użytych pomysłów może dawać dużo radochy – przykładowo w dwóch moich kampaniach pojawia się goblin Nordo, w obu ma trochę inny charakter, jego losy potoczyły się zupełnie inaczej, ale pomysł na niego jest ten sam.

Dlatego właśnie napisałem R(PG)ecykling – to mieszczące się na stronie A4 narzędzie do przekształcania użytych już pomysłów i wprowadzania ich po tej zmianie na nowych sesjach w odświeżonej formie.

Okej, można byłoby spytać: po co w ogóle używać tabelek, nie wystarczy chwilę pomyśleć?

R(PG)ecykling ma wprowadzić element losowości, który jako nieprzewidziany pomysł spoza własnej głowy – przynajmniej w moim przypadku – jest jedną z najlepszych pożywek dla wyobraźni.

W PDF-ie znajdują się tabelki do bohaterów niezależnych, lokacji i przygód – wystarczy rzucić k6 i zobaczyć, jaki element tych pomysłów zmienić.

Dajcie znać, jeśli R(PG)ecykling się Wam przyda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *