Dwa handouty do Tajemnicy czarnego sarkofagu (Zew Cthulhu)

Starter do polskiego wydania 7. edycji Zewu Cthulhu (ten nowszy, nawiązujący do Masek Nyarlathotepa) zawiera bardzo fajną przygodę Adama Wieczorka – Tajemnicę czarnego sarkofagu – która co prawda została pomyślana jako polski wstęp do kampanii Masek, ale dobrze sprawdza się też jako samodzielny jednostrzał. Grupa polskich Badaczy bierze tam udział w wykopaliskach prowadzonych w Peru i znajduje coś złowrogiego.

Ostatnio prowadziłem Tajemnicę… drużynie prawie samych nowicjuszy – udała się, jeden Badacz zginął zastrzelony przez innego, drugi do końca życia będzie słyszał złowieszcze podszepty – dzień jak co dzień w Zewie. W każdym razie przygotowałem do tej sesji małe handouty – fragmenty dwóch książek, które mogą znaleźć Badacze podczas przeszukiwania zabranej ze sobą do Peru biblioteczki.

Pierwszy jest fragmentem rzeczywistych wspomnień polskiego podróżnika, Jana Sztolcmana, który przed ponad stu laty wędrował po Peru. To króciutki zarys historii tego kraju, który może wzbogacić bądź co bądź egzotyczne tło sesji.

Handout 1 – bezpośredni link

Drugi jest kluczowym fragmentem książki, o której kilka razy wspomina scenariusz – fikcyjnego traktatu o wierzeniach ludów południowoamerykańskich Jacksona Eliasa. Handout zawiera wszystkie niezbędne do pokonania przedwiecznego zła informacje, które zostały zawarte w przygodzie. Osobiście lubię dawać graczom materiał, z którego sami mogą wyciągnąć ważne informacje.

Handout 2 – bezpośredni link

Mam nadzieję, że oba fragmenty trafią do rąk paru Badaczy, jeszcze nieprzewidujących komplikacji podczas wykopalisk albo już porządnie przerażonych. Pochwalcie się w komentarzu tutaj lub na Facebooku, jeśli przeżyjecie odkrywanie Tajemnicy czarnego sarkofagu. Powodzenia! :)

PS Zachęcam do przejrzenia całości wspomnień Jana Sztolcmana, to wciągająca lektura! Są one dostępne legalnie online dzięki Repozytorium Cyfrowemu Instytutów Naukowych (tom 1 i tom 2).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *